کوپلینگ

کوپلینگ

کوپلینگ وسیله ای برای محور کردن موتور و شفت پمپ می باشد کوپلینگ در حقیقت برای موتورهای سانتری فیوژ ، پمپ های سانتری فیوژ، پمپ کلوز(pomp close) که در آن شفت و موتور به صورت کسری قرار دارد توسط کوپلینگ متصل می باشد .
از انواع کوپلینگ میتوان به کوپلینگ چدنی ، کوپلینگ روتکس ، کوپلینگ روپکس ، کوپلینگ امگا ، کوپلینگ دنده ای ، کوپلینگ هیدرولیکی، کوپلینگ لقمه ای ، کوپلینگ پنجه ای و ... اشاره کرد.
در حقیقت ، کوپلینگ حرکت دورانی موتور را به شفت پمپ منتقل کرده و باعث چرخش شفت و پروانه می شود، قبل از اتصال کوپلینگ ، باید از هم محور بودن شفت پمپ و موتور، اطمینان حاصل کرد.
به طور معمول کوپلینگ در حین عملکرد به شفت ها اجازه ی جدا شدن نمی دهند گرچه کوپلینگ می توانند زمانیکه میزان گشتاور ازحدی بالاتر برود دچار لغزش و یا جدایی شوند.

برخی از زمینه های کاری پیمان الکتریک

پیمان الکتریک ارائه دهنده انواع لوازم برقی و اتوماسیون صنعتی با بهترین کیفیت و اطمینان در خرید می باشد.

محصولات قابل ارائه پیمان الکتریک

در بخش زیر می توانید محصولاتی که توسط کارشناسان ما قابل ارائه می باشد را مشاهده نمایید.

طبقه بندي هاي فرزند

کوپلینگ Sungil

کوپلینگ SUNGIL کره ، یکی از برترین و بزرگترین تولید کنندگان انواع کوپلینگ های انعطافی و از جنس آلومینیوم با تحمل گشتاور بالا می باشد که از انواع کوپلینگ قابل تامین این شرکت می توان به کوپلینگ SRB ، کوپلینگ SFC کوپلینگ SJC ، کوپلینگ SD و کوپلینگ SOH اشاره نمود. کوپلینگ SUNGIL دارای استانداردهای جهانی همچون : ISO14001:2004 ، ISO9001:2008 ، INNO-BIZ (SMBA) ، KOITA ، KOAMI ، SNUST ، KITA ، MKE و SMBA می باشد.

مشاهده موارد...

کوپلینگ Flender

کوپلینگ های دنده ای عموماً برای بازه بسیار وسیع از توان، گشتاور و دمای کار مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال کوپلینگ های دنده ای که عمدتاً توسط شرکت های سازنده به صورت از قبل ساخته شده ارائه می شوند برای توان های تا حدود 4/2 مگاوات ارائه می شوند. دور این کوپلینگ ها می تواند از 1300 دور برای توان های بالا تا 7000 دور بر دقیقه برای توان های کمتر از 65 کیلووات باشد. این کوپلینگ ها قابلیت تحمل گشتاور تا بیش از 160000 نیوتن متر را دارند. کوپلینگ های دنده ای توان تحمل نا متوازن زاویه ای تا 1 درجه برای هر هاب را دارا می باشند.

مشاهده موارد...

Coup-link

کوپلینگ قطعه‌‌ای است که برای اتصال دو شفت به یکدیگر استفاده می‌شود. درحالت عادی کوپلینگ ها اتصال را در حین کار کردن شفت ها قطع نمی کنند، مگر درمورد کوپلینگ های محدود کننده گشتاور ، که کارشان این است که اگر گشتاور انتقالی از حد مجاز عبور کرد اتصال را قطع کنند.
کاربرد کوپلینگ ها بیشتر به منظور رفع غیر همراستا بودن شفت ها و یا ایجاد انعطاف پذیری مکانیکی و هم چنین برای اتصال بخشهای محرک و محور می باشد

مشاهده موارد...

کوپلینگ چدنی

در حالت کلی کوپلینگ وسیله ای برای انتقال گشتاور از طریق اتصال بین دو شفت است و از آن برای کوپله کردن استفاده می شود. یکی از انواع کوپلینگ، کوپلینگ چدنی می باشد که از چدن ساخته می شود و انواع مختلفی از قبیل : کوپلینگ روتکس (کوپلینگ انعطاف پذیر) ، کوپلینگ روپکس (کوپلینگ میل پینی) ، کوپلینگ پنجه ای (کوپلینگ N-EUPEX) ، کوپلینگ لقمه ای، کوپلینگ دنده ای و ... می باشد. کوپلینگ چدنی به عنوان فیوز در سیستم عمل کرده و در مواقعی که گشتاور از حد مجاز فراتر رفت و یا شوک ناگهانی به سیستم وارد شد شکسته شده تا سیستم شما سالم بماند.

مشاهده موارد...

کوپلینگ امگا

کوپلینگ امگا (omega coupling) رکسنورد بدون نیاز به روغنکاری، دارای تسمه های تخت تقسیم شده با مواد قابل انعطاف و خم کردن هستند که در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می گیرند. این اتصال همه منظوره دارای قابلیت ارتجاعی عالی برای کمک به ارائه عمر طولانی به تجهیزات متصل است. این اتصال نصب آسان و طیف گسترده ای از شکاف شفت را برای انواع دستگاه ها ارائه می دهد. کوپلینگ امگا از کوپلینگ های انعطاف پذیر می باشد که از سایز 110 الی 460 میلی متر قابل دسترس بوده و به دلیل اینکه مانند فیوز عمل می کند، در موارد اضطراری اتصال بین دو طرف قطع می شود. همچنین اتصال بین دو سمت کوپلینگ از پلی اورتان مرغوب است.

مشاهده موارد...